Kolejny apel do premier Kopacz ws. Kopalni Soli „Solino” S.A.

Górnicza „Solidarność” w liście otwartym apeluje do Premier Ewy Kopacz o zainteresowanie się losem głodujących pracowników Inowrocławskich Kopalni Soli „Solino” S.A.

Od przeszło siedemdziesięciu dni górnicy wraz z rodzinami protestują, aby zatrzymano proces doprowadzania przedsiębiorstwa do upadłości.

Kazimierz Grajcarek, przewodniczący Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność”, podkreślił, że sytuacja jest bardzo poważna, dlatego oczekujemy natychmiastowej interwencji ze strony szefowej rządu.

Jak słyszę życzenia pani premier – to, co mówi i w jaki sposób zachowywała się przy wdowach i żonach górników z Kopalni Kazimierz Juliusz – to wydaje się, że pani premier ma społeczną wrażliwość, jeśli nie jest to tylko gra. Im powiedziała „sprawdzam”, ale nie chodzi o to, żeby sprawdzić, ale o to, aby pani premier zareagowała; zajęła się osobiście sprawą, która jest bardzo trudna, a życie ludzkie zagrożone – dodał Kazimierz Grajcarek.

Autor listu wspomina, że materiały w tej sprawie zostały już wysłane do premier Kopacz, a interwencję w tej sprawie – niestety bezskutecznie – próbował przeprowadzić Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Piotr Duda.

Związkowcy z Kopalni Soli Solino S.A. zapowiadają, że będą prowadzić protest głodowy do skutku.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl