fot. flickr.com

Górnicza manifestacja w Rudzie Śląskiej

Na ulicach Rudy Śląskiej zaplanowano kolejną w tym miesiącu manifestację górników i pracowników innych branż. Jej uczestnicy chcą wyrazić swoje oburzenie z powodu złamania przez rząd styczniowego porozumienia.

Rząd premier Ewy Kopacz obiecał górnikom utworzenie nowej Kompanii Węglowej. Tak się jednak nie stało – podkreślają związkowcy.

Chcemy poinformować Polaków o oszustwach i obiecankach tego rządu – tak, by mogli tej ekipie wystawić rachunek przy nadchodzących wyborach – tłumaczy Dariusz Kulpa, przewodniczący „Solidarności” w kopalni Pokój w Rudzie Śląskiej.

– Nasz protest jest skierowany przede wszystkim w stronę ekipy rządzącej, w stronę Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego, którzy – w naszym przekonaniu i nie tylko naszym – to oszuści i kłamcy. Nie dotrzymują słowa. Staramy się przekazać górnikom, społeczeństwu miasta, społeczeństwu Śląska – i nie tylko – aby 25 października wystawili im przy urnach wyborczych czerwoną kartkę, żeby odsunąć ich od władzy, żeby już nie podpisywali porozumień, które nie są potem realizowane – zaznacza Dariusz Kulpa.

Protest rozpoczął się przed kopalnią Pokój. Demonstranci przemaszerują przed Urząd Miasta w Rudzie Śląskiej. W zeszłym tygodniu górnicy protestowali przed kopalnią Brzeszcze.

RIRM


drukuj