Regionalne spotkanie PKRD w Mierzynie

W Mierzynie (woj. zachodniopomorskie), w parafii Matki Bożej Bolesnej, odbyło się dziś regionalne spotkanie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci. Retransmisję wydarzenia przeprowadziło Radio Maryja.

Zaczęliśmy miesiąc październik, a październik to miesiąc Matki Bożej, to miesiąc modlitwy różańcowej – powiedział rozpoczynając spotkanie obecny w Mierzynie o. Piotr Dettlaff CSsR, opiekun PKRD.

– Jesteśmy taką wesołą, solidną rodziną Matki Bożej, która odpowiedziała na Jej wołanie. Bo Ona prosi każdego człowieka o codzienną, wytrwałą modlitwę różańcową. I my w październiku, miesiącu modlitwy różańcowej, chcemy wziąć do swoich dłoni różaniec i odpowiedzieć na jej wołanie – mówił do dzieci o. Piotr Dettlaff CSsR.

W południe, po wspólnej modlitwie różańcowej, uczestnicy spotkania PKRD wzięli udział w Mszy św. pod przewodnictwem proboszcza parafii – ks. prałata dr. Zbigniewa Wyki.

Na niedzielnym spotkaniu obecna była Magdalena Buczek. W tym miesiącu pragniemy uczcić Matkę Bożą – Królową Różańca Świętego – podkreśliła założycielka PKRD.

– Chcemy uczcić poprzez naszą codzienną modlitwę różańcową i modlić się w jedności z całym Kościołem, z tymi wszystkimi ludźmi, którzy gromadzą się w naszych kościołach, aby wypraszać potrzebne łaski dla całego Kościoła, dla naszej Ojczyzny i całego świata. A wiemy, jak wiele jest intencji, jak wiele jest spraw, w których chcemy się modlić, błagać Boga o pomoc, o ratunek. A ta nasza obecność w kościołach na nabożeństwie różańcowym jest wyrazem naszej miłości do Matki Bożej – zaznaczyła Magdalena Buczek.

Po zakończonej Eucharystii uczestnicy spotkali się na poczęstunku.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl