Dzieci z PKRD udają się do Stargardu Szczecińskiego

Dzieci zrzeszone w Podwórkowych Kółkach Różańcowych Dzieci spotkają się w niedzielę w parafii NMP Królowej Świata, w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 12:15 modlitwą różańcową. Po niej sprawowana będzie Eucharystia. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie z Madzią Buczek, założycielką PKRD. Dzieci zaproszone są także na ciasto i słodycze.

Poprzednie spotkanie PKRD odbyło się w Sanktuarium św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rybniku-Chwałowicach. Przybyły na nie dzieci z różnych regionów Polski m.in. Wadowic, Nikiszowca, Kielc, Piasku oraz Suszca. Słowo Boże podczas Mszy św. sprawowanej do członków PRKD wygłosił ks. Bogdan Kania. Mówił o potrzebie codziennego odmawiania modlitwy różańcowej.

– Bóg daje tobie różaniec, ten skarb, który trzeba odkrywać na nowo. Otrzymałeś skarb, który jest właśnie dla Ciebie. Różaniec jest ratunkiem dla każdego z nas, dla całego świata, abyśmy Boga postawili w centrum, abyśmy właściwie korzystali z dóbr tego świata – podkreślał ks. Bogdan Kania.

* * *

Kolejne Regionalne Spotkania PKRD odbędzie się 20 października w parafii Matki Bożej Bolesnej – Łódź Teofilów, w archidiecezji łódzkiej.  O godz. 11.00 odbędzie się spotkanie z Madzią Buczek oraz  modlitwa różańcowa. Mszy św. o godz. 11.30 przewodniczył będzie ks. bp Antoni Długosz, biskup pomocniczy diecezji częstochowskiej. Po Mszy św. koncert w wykonaniu ks. biskupa i Małego Chóru Wielkich Serc z Łodzi.

RIRM

drukuj