Niepewny los kopalni Brzeszcze

Rozmowy ws. sprzedaży kopalni Brzeszcze zostały zawieszone. Okazuje się, że nie uzgodniono treści przedwstępnej umowy warunkowej pomiędzy Spółką Restrukturyzacji Kopalń a firmą RSG. Decyzja ta – jak podano w  komunikacie – ma dać czas na dodatkowe konsultacje. Termin negocjacji dotyczący sprzedaży kopalni minął wczoraj.

Kopalnia Brzeszcze to jeden z dawnych zakładów Kompanii Węglowej – wydzielony z niej i przejęty przez Spółkę Restrukturyzacji Kopalń. To ona poinformowała, że negocjacje w sprawie sprzedaży kopalni Brzeszcze zostały bezterminowo zawieszone. Jako powód podano, że nie uzgodniono treści przedwstępnej umowy warunkowej pomiędzy Spółką Restrukturyzacji Kopalń a firmą RSG.

Decyzja ta ma umożliwić przeprowadzenie dodatkowych analiz ekonomicznych i prawnych oraz dać czas na dodatkowe konsultacje. Według wcześniejszych informacji, sprzedaż tzw. zorganizowanej części kopalni Brzeszcze miała być sfinalizowana do 25 września.

 Wstępne oferty na kupno przedsiębiorstwa złożyły: Węglokoks Kraj, spółka celowa Tauronu – RSG i należąca do Michała Sołowowa spółka FTF Columbus. Ostatecznie jednak negocjacje przedłużono do 30 września. Wówczas rozmowy były prowadzone już tylko z RSG. Taki przebieg wydarzeń nie podoba się zakładowej Solidarności, która skierowała pismo do kierownictwa spółki restrukturyzacji.

„Związkowcy z KWK „Brzeszcze” zażądali od kierownictwa Spółki Restrukturyzacji Kopalń SA (SRK) natychmiastowego wstrzymania procedury zmierzającej do sprzedaży zakładu. Obawiają się, że kopalnię przejmie spółka RSG z udziałem FTF Columbus, podmiotu należącego do biznesmena Michała Sołowowa. – Propozycja złożona przez FTF Columbus mówi, że powinno u nas pozostać 750 pracowników, co jasno wskazuje na zamiar likwidacji KWK „Brzeszcze” – napisał w oświadczeniu Stanisław Kłysz, przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” KWK „Brzeszcze”.

Autorzy pisma skierowanego do Zarządu Spółki restrukturyzacji kopalń zapowiadają, że załoga „Brzeszcz” jest gotowa na podjęcie „wszelkich działań w obronie kopalni”.


TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl