fot. PAP/EPA

Protesty we Francji przeciwko brutalności policji i ustawie o globalnym bezpieczeństwie. Demonstracje w 100 miastach

Francuzi protestują przeciwko brutalności policji i ustawie o globalnym bezpieczeństwie. Demonstracje odbyły się w stu miastach w całym kraju.

Tylko w samym Paryżu protestowało prawie 50 tys. osób. Demonstracje obyły się w stu miejscowościach w całym kraju. Doszło do starć z policją. Francuskie władze forsują przepisy, które zabronią dokumentowania i publikacji działań policji. Grozić ma za to nawet rok więzienia i grzywna w wysokości 405 tys. euro.

– Oczywiście zakaz nagrywania dźwięku i obrazu policji, a także filmowania tego, co się dzieje, to po prostu atak na wolność prasy – wskazuje  Olivier Galanopo, uczestnik protestu.

Właśnie dlatego Francja protestuje. Wśród zarzutów znalazły się także nadmierna przemoc funkcjonariuszy oraz rasizm.

– To, co dzieje się we Francji, wydaje mi się niezwykle niepokojące i poważne, nie możemy na to pozwolić – informuje Caroline Schatz, uczestniczka protestu.

W trakcie sobotnich zajść w Paryżu rannych zostało sześćdziesięciu dwóch funkcjonariuszy. Zatrzymano 81 osób.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl