fot. PAP/EPA

Ambasada RP we Francji zaleca unikanie zgromadzeń w związku z meczem Francja-Maroko podczas mundialu

Ambasada RP w Paryżu wystosowała w poniedziałek ostrzeżenie do Polaków mieszkających we Francji, zalecając unikanie zgromadzeń we francuskich miastach w związku z meczem Francja-Maroko w środę podczas półfinałów piłkarskiego mundialu w Katarze.

„Ostrzeżenie! Zalecamy Polakom przebywającym w większych miastach #Francja szczególną ostrożność podczas meczu #FIFAWorldCup2022 w środę 14.12. Prosimy o unikanie zgromadzeń na ulicach i bezwzględne stosowanie się do poleceń służb porządkowych” – napisała ambasada RP w mediach społecznościowych.

https://twitter.com/PLenFrance/status/1602248518961446912

Francuskie media informują, że około 2 tys. policjantów będzie pilnować porządku w Paryżu w środę wieczorem przed półfinałowym meczem Francuzów z Marokańczykami na mundialu.

W sobotę po wygranym meczu Maroko z Portugalią na ulicach Paryża marokańscy kibice hucznie świętowali zwycięstwo swojej drużyny. Na Polach Elizejskich doszło do starć z policją; zatrzymano około 90 osób naruszających porządek i uczestniczących w bójkach.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl