fot. flickr.com

Rekordowe bezrobocie we Francji

W kwietniu nastąpił we Francji rekordowy wzrost liczby osób poszukujących pracy – o 843 tysięcy, czyli o 22,6 proc. w stosunku miesiąc do miesiąca – poinformowało w czwartek ministerstwo pracy.

Liczba osób poszukujących oficjalnie pracy wynosi obecnie ponad 4 mln 575 tys., co stanowi najwyższy poziom od 1996 roku.

O 29,9 proc. zmniejszyła się liczba osób wykonujących pracę w niepełnym wymiarze godzin, czyli o 633 tys. osób, które przeszły na bezrobocie – informuje służba statystyczna ministerstwa pracy.

Pierwsze skutki wpływu kryzysu na rynek pracy były już widoczne w danych za marzec, kiedy to zarejestrowano 246 tys. nowych bezrobotnych zaledwie po dwóch tygodniach trwania kwarantanny obowiązującej od 17 marca.

Dwumiesięczna kwarantanna zakończyła się we Francji 11 maja. W czwartek premier Edouard Philippe ma ogłosić kolejny etap luzowania izolacji społecznej.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl