fot. flickr.com

Burze na wschodzie i południu Polski

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w czwartek po południu ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami dla południowej i wschodniej Polski. Alertem objęte są województwa: lubelskie, podkarpackie, małopolskie, śląskie oraz kilka południowych powiatów woj. świętokrzyskiego.

Burzom będą towarzyszyć ulewy oraz porywy wiatru do 70 km/h. Prognozowana suma opadów burzowych na wskazanym obszarze to 20 mm.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia to najłagodniejsze w trójstopniowej skali ostrzeżeń IMGW. Oznacza, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

IMGW zaleca śledzenie komunikatów pogodowych.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl