fot. flickr.com

GOPR przestrzega turystów przed burzami podczas majówki

Dobre warunki są na większości szlaków w Beskidach. Turyści muszą jednak uważać na opady, a zwłaszcza burze, które podczas majowego weekendu mogą wystąpić w górach – poinformował w piątek ratownik dyżurny Grupy Beskidzkiej GOPR ze Szczyrku Grzegorz Michałek.

Podczas burzy należy zejść z otwartej przestrzeni. Nikt nie powinien chronić się pod drzewem z uwagi pioruny oraz spadające konary. Nie wolno stawać w pobliżu skał, po których spływa woda, gdyż może dojść do porażenia.

Grzegorz Michałek poinformował, że w najwyższych partiach Beskidów – na Babiej Górze i na Pilsku, można jeszcze napotkać śnieg w płatach.

W piątek rano w górach niebo było zachmurzone. Termometry przy schroniskach wskazywały od 8 st. C na Markowych Szczawinach i Hali Miziowej do 11 st. na Klimczoku i Przysłopie.

W piątek po przerwie wywołanej przez epidemię ruszyła większość kolei linowych. To gondole na Szyndzielnię w Bielsku-Białej i Halę Skrzyczeńską w Szczyrku, a także kanapy na Czantorię w Ustroniu, Zbójnicką Kopę w Szczyrku, Dębowiec w Bielsku-Białej, Skolnity, Soszów i Stożek oraz na skocznię narciarską im. Adama Małysza w Wiśle.

Nieczynny nadal jest wyciąg na Skrzyczne w Szczyrku oraz kolej linowo-terenowa na Żar w Międzybrodziu Żywieckim.

GOPR w razie wypadku można wezwać pod bezpłatnym numerem telefonu alarmowego: 985 lub 601 100 300.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl