Ulicami Paryża przejdzie Marsz dla Życia

Młodzi obrońcy życia wezmą udział w Marszu dla Życia, który organizowany jest w Paryżu. W manifestacji uczestniczyć będą wszystkie środowiska przeciwne cywilizacji śmierci, która rozpowszechnia dokonywanie tzw. aborcji, czyli zabijania dzieci nienarodzonych.

Paryski Marsz dla Życia związany jest również z potężną manifestacją przeciwko projektowi legalizacji tzw. związków homoseksualnych i adopcji przez nie dzieci, który Francuski rząd ma zamiar przyjąć w pierwszym półroczu tego roku. Socjalistyczny rząd Francji chce wpisać do kodeksu cywilnego definicję małżeństwa w następującym brzmieniu: „Małżeństwo zawierają dwie osoby różnej płci lub tej samej płci”.

Pragniemy bronić tych wartości, które się wydają podstawowe dla społeczeństwa aktualnego i dla przyszłości także naszego kraju, jakim jest Francja. Z drugiej strony bardzo pozytywne jest to, że Francja przy całej swojej laickości, czy opieszałości jednak bardzo ładnie się mobilizuje. Myślę, że potęga tej manifestacji, która się przygotowuje będzie mogła pokazać ogromne zaangażowanie Francuzów. Porównuje się tę manifestację do manifestacji jaka była organizowana na rzecz wolnych szkół, w tym – oczywiście – szkół katolickich – powiedział ks. Tadeusz Śmiech.

W manifestacji w obronie życia zatytułowanej „Marsz wszystkich” –uczestniczyć będzie wiele osób. Niektórzy do Paryża udają się już dzisiaj.

Do Francji pojechała także licząca blisko 60 osób grupa obrońców życia ze Szczecina. Są to młodzi ludzie skupieni wokół Bractwa Małych Stópek i Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana, a także przedstawiciele Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia.

W tej chwili z Francji przygotowywanych jest 900 autobusów. Na przyjęcie tych pielgrzymów przygotowane są już salki katechetyczne, chcemy dać im możliwość chwili odpoczynku przed marszem, żeby mogli w radości przeżywać to spotkanie w obronie wartości małżeństwa i rodziny z innymi ludźmi. Są specjalne pociągi, jest oczywiście bardzo dużo osób, które się tam wybiera, też środowisk prawicowych – u nas prawie 90  proc. jest przekonanych o słuszności tego wydarzenia, tej manifestacji. Mam nadzieję, że marsz będzie w jakiś sposób okazją do manifestacji tych poglądów, a z drugiej strony do obrony, jednak tych wartości w sposób bardzo wyraźny i celny – powiedział ks. Tadeusz Śmiech.

Jutrzejszy „Marsz dla Życia” w Paryżu będzie dziewiątą już tego typu manifestacją.

RIRM

drukuj