fot. sejm.gov.pl

O godz. 15.30 pod Sejmem pikieta inicjatorów projektu „Zatrzymaj aborcję”

Przed Sejmem odbędzie się dziś pikieta inicjatorów projektu „Zatrzymaj aborcję”. Obrońcy życia chcą przypomnieć parlamentarzystom, że projekt ustawy czeka na podjęcie prac. Organizatorem jest Fundacja Życie i Rodzina, która zainicjowała zbieranie podpisów pod ustawą.

Pikieta rozpocznie się pod Sejmem o 15.30. Pół godziny wcześniej zaplanowano konferencję prasową.

W tym samym czasie rozpoczynają się prace sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. To właśnie do niej skierowano projekt na początku stycznia. Wiadomo już, że dziś posłowie się nim nie zajmą.

Jacek Januszewski z Fundacji Życie i Rodzina mówi, że dla inicjatorów zmian ta sytuacja jest niezrozumiała.

Pierwsze czytanie projektu „Zatrzymaj aborcję” odbyło się bardzo szybko. Formalnie Sejm ma 3 miesiące od złożenia projektu obywatelskiego w Sejmie, żeby zacząć prace. Te prace zaczęto wcześniej, bo po ok. 1,5 miesiąca. Natomiast teraz Beata Mazurek, przewodnicząca Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, zapowiedziała, że projektu „Zatrzymaj aborcję” nie ma w harmonogramie prac komisji na najbliższe pół roku. Jest to dla nas niezrozumiałe tym bardziej, że mówimy o ustawie, która realnie ratuje życie. Każdy dzień obecnie obowiązującej ustawy to kolejne ofiary tzw. aborcji – zaznacza Jacek Januszewski.

Zmiana haromonogramu obrad komisji jest możliwa, dlatego obrońcy życia pojawią się dziś przed parlamentem.

Projekt  przygotowany przez Komitet Obywatelski #ZatrzymajAborcję zakłada wyeliminowanie możliwości przerwania ciąży ze względu na ciężkie wady płodu.

RIRM

drukuj