Rodzina Radia Maryja wspiera europejską inicjatywę „Jeden z nas”

Podczas pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę zbierane były podpisy przeciwko przeznaczaniu przez Unię Europejską pieniędzy podatników na zabijanie dzieci nienarodzonych.

Sympatycy Radia Maryja czynnie włączyli się w akcję. Już godzinę przed rozpoczęciem Mszy św. rozeszły się wszystkie formularze, na których można było składać podpisy w obronie życia.

Ruchy pro-life z całej Europy utworzyły europejską inicjatywę obywatelską „Jeden z nas”, która ma na celu zmuszenie UE do zaprzestania finansowania z pieniędzy publicznych tzw. aborcji, oraz eksperymentów na embrionalnych komórkach macierzystych.

Jak powiedział Jakub Bałtroszewicz, członek komitetu obywatelskiego i wykonawczego Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej „Jeden z nas” i koordynator Polskiego Komitetu Narodowego inicjatywy – organizatorzy są zaskoczeni tak licznym wsparciem ze strony pielgrzymów.

– Jesteśmy pod olbrzymim wrażeniem pozytywnej reakcji pielgrzymów. Godzinę przed Eucharystią rozeszły się wszystkie materiały rozdawane bezpłatnie; ponad 5 tysięcy formularzy oraz 30 tysięcy Naszych Dzienników. Recepcja Radia Maryja, stanowisko Naszego Dziennika i stanowisko fundacji Nasza Przyszłość, gdzie można było te formularze oddać, przeżywały prawdziwe oblężenie – podkreśla Jakub Bałtroszewicz.  

Jakub Bałtroszewicz zachęcał jednocześnie aby propagować akcję „Jeden z nas” w swoich parafiach.

 – Widzimy olbrzymią życzliwość i chęć poparcia dla akcji. Te formularze szybko się skończyły. Chęć poparcia przerosła nasze oczekiwania i możliwości. Mamy nadzieję, że pielgrzymi, którzy słyszeli o akcji, po powrocie do swoich wspólnot, parafii zgodnie z prośbą zorganizują zbiórkę podpisów pod inicjatywą „Jeden z nas”. Tym samym środowisko Rodziny Radia Maryja, TV Trwam, Naszego Dziennika, w sposób istotny przyczyni się do zwiększenia ilości głosów poparcia pod inicjatywą, która ma na celu zakończenie finansowania tzw. aborcji z naszych pieniędzy w Europie – akcentuje Jakub Bałtroszewicz.

 

Wypowiedź Jakuba Bałtroszewicza:

Audio MP3
Pobierz

RIRM

drukuj