Polska Federacja Ruchów Obrony Życia apeluje do posłów

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia apeluje do posłów aby opowiedzieli się za życiem. Na rozpoczynającym się dziś posiedzeniu Sejm będzie rozpatrywał obywatelski projekt dot. ochrony życia chorych dzieci poczętych.

Celem projektu jest zapewnienie ochrony życia dzieciom chorym, czy upośledzonym w prenatalnym okresie ich życia. W związku z tym Polska Federacja Ruchów Obrony Życia, zrzeszająca 130 organizacji prorodzinnych wystosowała pisemny apel do wszystkich posłów.

– Zwracamy się do posłów przede wszystkim o jednoznaczne opowiedzenie się po stronie życia. Przypomnę, że projekt obywatelski dotyczy ochrony życia dzieci poczętych, chorych. Tak się składa, że generalnie prawo polskie chroni życie od poczęcia, lecz w sposób zupełnie niekonsekwentny i niezrozumiały wyłącza z tej ochrony dzieci chore. Obrońcy życia już od lat zwracają na to uwagę i domagają się zmiany tego prawa. Przypomnę, że w zasadzie Sejm polski już po raz 3. będzie debatował nad taką poprawką. Dotychczas się to nie udało, lecz doświadczenie pokazuje, że wielokrotnie zabrakło niewielu głosów – powiedział Prezes Federacji Ruchów Obrony życia, Paweł Wosicki.

Przyjęcie obywatelskiego projektu doprowadzi do zgodności prawa z Konstytucją RP, która gwarantuje „każdemu ochronę zdrowia i życia”, „każdemu prawo do ochrony zdrowia” oraz „ochronę praw dziecka”. Z konstytucyjnej ochrony nie mogą być wyłączone dzieci w prenatalnej fazie życia, które potrzebują szczególnej ochrony i pomocy – czytamy w liście.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl