Fot. P. Tracz / KPRM

J. Kopcińska: Decyzja ZNP o zawieszeniu strajku jest bardzo dobra

Decyzja Związku Nauczycielstwa Polskiego o zawieszeniu strajku jest bardzo dobra – oceniła w czwartek Joanna Kopcińska, rzecznik rządu. Jak mówiła, najważniejsze dla wszystkich powinno być dobro tegorocznych maturzystów.

Sławomir Broniarz, prezes ZNP poinformował w czwartek, że od soboty, 27 kwietnia, od godz. 6.00, Związek Nauczycielstwa Polskiego zawiesza ogólnopolski strajk, ale go nie kończy.

,,Panie premierze Morawiecki, dajemy panu czas do września. Czekamy na konkretne rozwiązania z pana strony” – podkreślił Sławomir Broniarz.

Do informacji o zawieszeniu strajku nauczycieli odniosła się w czwartek na antenie radiowej Trójki Joanna Kopcińska.

,,To bardzo dobra decyzja i chcę wszystkim, którzy taką decyzję podjęli podziękować za nią, bo najważniejsze dla nas wszystkich jest i powinno być dobro tegorocznych maturzystów tak, aby w spokoju, już bez tych zbędnych emocji, mogli ostatnie dni poświęcić na naukę, dobę przed egzaminami odpocząć i zdać je jak najlepiej po to, żeby później kontynuować ją dalej na wybranych, wymarzonych kierunkach studiów” – mówiła rzecznik rządu.

Zaznaczyła, że to ,,naprawdę dobra decyzja” i ,,niepotrzebne są dodatkowe, zbędne emocje”. Oceniła, że ,,wszyscy mieli ich zbyt wiele”.

,,Teraz trzymamy kciuki za zdających już wkrótce młodych, dorosłych ludzi, jeden z pierwszych, najważniejszych egzaminów w ich życiu, a my dorośli siądźmy i rozmawiajmy dalej, jak zmienić polską oświatę na lepszą, jak uczynić szkołę nowoczesną i jak spełnić również oczekiwania protestujących nauczycieli” – wskazała Joanna Kopcińska.

PAP/RIRM

drukuj