J. Kopcińska: J. Czaputowicz podziękował szefowi MSZ Niemiec za oświadczenie ws. Holokaustu

O tragicznej historii okresu II wojny światowej rozmawiali w niedzielę szefowie polskiej i niemieckiej dyplomacji – poinformowała PAP rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. Dodała, że minister Jacek Czaputowicz podziękował szefowi MSZ Niemiec Sigmarowi Gabrielowi za oświadczenie ws. odpowiedzialności Niemiec za Holokaust.

W sobotę minister Sigmar Gabriel potwierdził, że stanowisko Niemiec pozostaje niezmienne – naród niemiecki ponosi wyłączną odpowiedzialność za organizację Holokaustu narodu żydowskiego i zbrodnie na narodzie polskim. Zaznaczył, że Polska może liczyć na zdecydowane stanowisko Niemiec w tej sprawie.

„Szef polskiej dyplomacji poinformował niemieckiego kolegę, że nowelizacja ustawy o IPN nie ogranicza wolności badań naukowych i działalności artystycznej” – podała Joanna Kopcińska.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl