Apel poseł Anny Sobeckiej do szefa MSZ ws. polskich studentów zatrzymanych na Ukrainie

 

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Anna Sobecka skierowała do ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza pismo, w którym prosi o szybką interwencję ws. trzech studentów WSKSiM, którzy zostali zatrzymani na Ukrainie pod zarzutem chuligaństwa.

„Oczekuję na Pana szybką interwencję i wyjaśnienie tej sprawy z odpowiednimi władzami ukraińskimi” – zaznaczyła Anna Sobecka w apelu do ministra Jacka Czaputowicza.

Młodzi adepci dziennikarstwa udali się 22 listopada na Cmentarz Orląt Lwowskich, by poprzez nagranie etiudy filmowej upamiętnić 100. rocznicę odzyskania Lwowa. Do inscenizacji przy grobach polskich żołnierzy wykorzystali polską flagę oraz próbowali użyć świec dymnych. Zostali zatrzymani przez ukraińskie służby pod zarzutem aktu chuligańskiego. Na poniedziałek przewidziano kolejne przesłuchanie przez prokuraturę.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl