Kolejni Polacy z Mariupola będą ewakuowani do kraju

W najbliższych dniach do Polski trafi blisko 200 Polaków z Ukrainy. Ze względów bezpieczeństwa, nie jest podawana dokładna data ich przyjazdu.

Nasi rodacy z Mariupola i okolic będą ewakuowani z powodu konfliktu, który wciąż trwa na wschodzie Ukrainy.

Do Polski mają trafić za pośrednictwem specjalnego lotniczego przejścia granicznego pod Malborkiem. Później zostaną przyjęci przez ośrodek Caritas w Rybakach – mówi jego dyrektor ks. Piotr Hartkiewicz.

– Ośrodek jest przygotowany, cała ekipa jest w gotowości i rzeczywiście w ciągu kilku najbliższych dni dotrze do nas grupa 192 osób. Będziemy robić wszystko, co możemy, żeby proces adaptacji przebiegł jak najszybciej i jak najlepiej. Pierwsze trzy miesiące to jest program przeznaczony na adaptację, na legalizację ich przebywania tutaj – żeby wszyscy otrzymali stały pobyt. Przez cały czas ich obecności będą uczuli się języka polskiego. Chcemy też pokazać im trochę naszej ojczyzny. Będą także dwa okresy świąteczne. Postaramy się zrobić wszystkie, co w naszej mocy, żeby poczuli się jak u siebie – podkreślił ks. Piotr Hartkiewicz.

Ośrodek w Rybakach już wcześniej gościł osoby polskiego pochodzenia, które zostały ewakuowane na początku roku ze wschodu Ukrainy. Do Polski trafiło wówczas 190 osób.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl