fot. PAP/Darek Delmanowicz

P. Szefernaker: Wysyłamy wiadomości do obywateli Ukrainy o punkcie na Stadionie Narodowym

Od soboty obywatele Ukrainy będą mogli złożyć wnioski o PESEL w punkcie masowym na Stadionie Narodowym; do użytkowników sieci telefonii komórkowych na terenie Warszawy posiadających ukraińskie karty SIM wysłano wiadomość z tą informacją – przekazał wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker.

„Do użytkowników sieci telefonii komórkowych na terenie miasta stołecznego Warszawa, posiadających ukraińskie karty SIM, wysłano wiadomość w języku ukraińskim o możliwości otrzymania nr PESEL od soboty w punkcie masowym na @PGENarodowy” – napisał na Twitterze wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

Od środy obywatele Ukrainy, którzy przybyli do Polski w związku z rosyjską inwazją, mogą składać wnioski o nadanie numeru PESEL. W stolicy mogą to zrobić w urzędach we wszystkich 18 dzielnicach.

Paweł Szefernaker poinformował we wtorek, że w Warszawie od soboty ruszy ponadto masowy punkt na Stadionie Narodowym. Według wiceszefa MSWiA punkt ten, zorganizowany wspólnie przez rząd i władze miasta, będzie mógł obsłużyć nawet 300 osób na godzinę.

„Zapraszamy wszystkich, którzy są uchodźcami, którzy uciekli po 24 lutego z Ukrainy i mieszkają na terenie Warszawy, aby poczekali do soboty i w sobotę i kolejnych dniach korzystali z tego punktu masowego, bo na pewno w punktach na terenie dzielnic Warszawy będą dosyć duże kolejki” – mówił wiceminister w Radiu Plus.

PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl