fot. PAP/Rafał Guz

ZNP odrzucił rządowe propozycje rozmów i podwyżek dla nauczycieli

Związek Nauczycielstwa Polskiego odrzucił rządowe propozycje rozmów i podwyżek dla nauczycieli. Tym samym związkowcy kontynuują piąty dzień protestu. Związkowcy wystąpili także do premiera Mateusza Morawieckiego o podjęcie rozmów z udziałem mediatora zewnętrznego.

Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz odpowiadając na pytania dziennikarzy, ocenił, że z powodu protestu nauczycieli przeprowadzenie matur jest zagrożone. O podpisanie porozumienia i zakończenie strajku zaapelowała dziś do ZNP i Forum Związków Zawodowych wicepremier Beata Szydło.

Dokument podpisał już rząd oraz „Solidarność”. Beata Szydło podkreśliła, że porozumienie odpowiada na większość postulatów związków.

– To jest dobre porozumienie i to jest porozumienie możliwe do zrealizowania. W tej chwili rzeczywiście potrzebna jest refleksja. Wiem, że jest bardzo trudna sytuacja, że są emocje, wiem, że jest też zmęczenie. My prosimy po raz kolejny, żeby podpisać to porozumienie i rozmawiać o tym, jak od kolejnego roku będzie wyglądał system wynagrodzeń dla nauczycieli. Teraz wszystko jest w rękach przewodniczącego Broniarza i ZNP, więc dorośli niech rozmawiają przy stole, a młodzi ludzie niech piszą w tej chwili egzaminy – zaznaczyła wicepremier. 

Dzisiaj uczniowie szkół gimnazjalnych przystąpili do egzaminu z języka obcego. Jak poinformowała minister edukacji narodowej Anna Zalewska, we wszystkich szkołach przebiegły one bez zakłóceń. [czytaj więcej] 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl