PAP/Rafał Guz

Min. edukacji: Wszystkie egzaminy przebiegają bez zakłóceń

Wszystkie egzaminy przebiegają zgodnie z planem, bez zakłóceń. Uczniowie napisali już egzamin z języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym. To kolejny, trzeci dobry dzień, mam nadzieję, że dla uczniów też będzie bardzo dobry – powiedziała podczas konferencji prasowej minister edukacji Anna Zalewska.

Szefowa Ministerstwa Edukacji Narodowej podziękowała tym wszystkim, którzy są przy uczniach, a więc nie wzięli udziału w strajku nauczycieli.   

– We wszystkich szkołach odbyły się dzisiaj egzaminy, nie było żadnych zakłóceń. To pierwsza część, która jest za nami. Dzisiaj piszemy egzamin gimnazjalny z języków obcych, przed nami druga część – poziom rozszerzony. Chcę podziękować najpierw tym, którzy nadzorowali i nadzorują egzaminy. Odbieramy setki telefonów od rodziców, wielkie podziękowania od rodziców za to, że byliście i jesteście przy dzieciach. Podziękowania dla wolontariuszy, dla dyrektorów, dla nauczycieli, którzy są przy swoich uczniach; podziękowania dla kuratorów i wojewodów za trzy dni pracy dla dobra dziecka – mówiła Anna Zalewska. 

Egzamin na poziomie podstawowym z języka obcego pisali dziś uczniowie w 7 tys. 363 szkołach – poinformował dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik.

– Do egzaminu z języka angielskiego przystąpiło ponad 311 tys. uczniów; język niemiecki – 31 tys. 500; język rosyjski – 7 tys. 600; język francuski – 700 osób; język hiszpański 550; język włoski – 100 uczniów. Wszystkie te egzaminy przebiegły zgodnie z planem, wszystkie zespoły nadzorujące wykonały swoje zadania – wskazał.

Egzaminy przebiegają sprawnie mimo trwającego już piaty dzień protestu Związku Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych.  Związkowcy nie godzą się na warunki dotyczące podwyżek dla nauczycieli zaproponowane przez rząd. 

Kolejne rozmowy z rządzącymi uzależniają od tego, czy przedstawione będą im nowe propozycje. ZNP przesłało pismo w tej sprawie do wicepremier Beaty Szydło. Odnosząc się do niego polityk powiedziała, że dalsze rozmowy są możliwe po przeprowadzeniu egzaminów. Beata Szydło zaapelowała też do związkowców, by podpisali porozumienie z rządem. Ma ono otworzyć drogę do rozmowy o II części porozumienia.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl