MEN pisze do dyrektorów szkół i RPD ws. bezpiecznych wakacji

Minister edukacji narodowej Anna Zalewska chce, by tegoroczny wypoczynek był dla uczniów jak najbardziej bezpieczny. Z tego powodu wysyła dwa listy do dyrektorów szkół i Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka w sprawie bezpiecznych wakacji.

W pierwszym liście skierowanym do dyrektorów szkół minister edukacji narodowej Anna Zalewska apeluje o zorganizowanie w dowolnej formie zajęć, dzięki którym uczniowie dowiedzą się, w jaki sposób bezpiecznie zachowywać się na wakacjach.

– Czy to poprzez zaproszenie gościa, dzielnicowego opiekuna – Komenda Główna jest z nami w kontakcie, współpracuje z nami – czy też pogadanki – wyjaśniła Anna Zalewska.

Ministerstwa edukacji narodowej chce, by dyrektorzy szkół zapoznali się z poradnikiem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz ze wszystkimi telefonami, informacjami dotyczącymi bezpiecznych wakacji.

– Wszystkie telefony, adresy, informacje dotyczące zachowania młodych ludzi i bezpiecznego zachowania młodych ludzi na wodzie, na słońcu, w górach, za granicą. Są specjalne aplikacje, które będą wspierać młodych ludzi – powiedziała minister edukacji narodowej.

W drugim liście Anna Zalewska prosi Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka, by podczas wakacji wzmocnił on wszystkie służby do tego, aby Dziecięcy Telefon Zaufania był do dyspozycji przez całą dobę.

– Zależy nam na tym, żeby to był naprawdę całodobowy telefon z dyżurami psychologów, pedagogów właśnie w czasie wakacji – podkreśliła minister Anna Zalewska.

Obecnie Dziecięcy Telefon Zaufania, pod którym dyżurują specjaliści, czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.15 do 20.00.

Tv Trwam News/RIRM

drukuj