M. Karnowski: Dzisiejszy strajk to klęska ZNP

Porównując dzisiejszy strajk do medialnej propagandy czy histerycznej narracji wokół reformy edukacji można powiedzieć, że była to klęska Związku Nauczycielstwa Polskiego. Mimo presji na rodziców i nauczycieli skala strajku zorganizowanego przez ZNP była zaskakująco niska – powiedział w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja redaktor Michał Karnowski.

Samo ZNP sygnalizuje mniejszość strajkujących szkół. Myślę, że zweryfikowane informacje, które zostaną podane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, jeszcze bardziej te dane zawężą – wskazał dziennikarz.

Konieczność reformy edukacji jest poparta w sondażach – dodał red. Michał Karnowski.

Reforma edukacji jest kolejnym przykładem, kiedy obraz medialny całkowicie mija się z poczuciem Polaków. Pomimo wielomiesięcznej kampanii opozycja uznała, że reforma edukacji jest punktem, który można zaatakować. Przecież w dalszym ciągu 60 proc. Polaków opowiada się za tą zmianą – podkreślił publicysta.

To pokazuje, jak głęboko przemyślana jest decyzja, żeby wrócić do systemu szkolnictwa, który zakłada 8 klas szkoły podstawowej i 4 lata liceum – zaznaczył red. Karnowski.

Reforma edukacji nie polega w gruncie rzeczy na likwidacji gimnazjów, bo jest to efekt uboczny, ale przede wszystkim na przywróceniu 4-letniego liceum, które przez całe dekady – mimo komunizmu – kształtowało Polaków mądrych i znających własną historię – powiedział dziennikarz.

Strajk Związku Nauczycielstwa Polskiego został zorganizowany ze względów politycznych – wskazał redaktor Michał Karnowski.

W dzisiejszym strajku chodziło o władze i politykę. Nie przypominam sobie prezesa ZNP Broniarza interweniującego w jakiejkolwiek z tych spraw, które bulwersowały Polaków, jeśli chodzi o edukacje. Mam tu na myśli chociażby 2,5 tys. szkół zlikwidowanych za rządów PO-PSL. Te szkoły umierały w milczeniu. To był jeden z elementów „zwijania państwa”, które Polacy dostrzeli i w 2015 r. zdecydowali się na przełom i zerwanie z tamtą linią demontażu państwa polskiego – powiedział dziennikarz.

Całość rozmowy z red. Michałem Karnowskim dostępna jest [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl