J. Kopcińska: Na spotkanie ws. niepełnosprawnych zaproszono tych, którzy byli chętni

Wszystkie osoby, które wyraziły chęć i wolę uczestniczenia i zgłosiły się jako pierwsze, zostały zaproszone na spotkanie ws. wsparcia osób niepełnosprawnych i opiekunów – powiedziała w piątek rzecznik rządu Joanna Kopcińska.

W CPS „Dialog” zorganizowano spotkanie „Wsparcie osób niepełnosprawnych i opiekunów, dokonania i plany”. Wzięli w nim udział m.in. premier Mateusz Morawiecki i szefowa Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska.

Rzecznik rządu była pytana przez dziennikarzy, dlaczego na spotkanie nie zaproszono osób, które protestowały w Sejmie.

„Wszystkie osoby, które wyraziły chęć i wolę uczestniczenia i zgłosiły się jako pierwsze, bo jak państwo widzicie, jest ograniczona ilość miejsc, zostały na to spotkanie zaproszone” – odpowiedziała Joanna Kopcińska.

Zaznaczyła, że nie jest to ostatnie spotkanie ze środowiskiem osób niepełnosprawnych.

„Ze względu na logistykę trzeba pewnych wyborów dokonywać. Ministerstwo rodziny potraktowało to w ten sposób, że te osoby, które wyraziły chęć uczestniczenia w spotkaniu jako pierwsze, zostały zaproszone. Do ostatniej chwili były zapraszane te osoby, które mogły zająć miejsce na sali” – powiedziała rzecznik.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl