fot. PAP/Marcin Bielecki

Trwa akcja „Znicz”

W całym kraju trwa akcja „Znicz”. Pamiętajmy, by w czasie wzmożonego ruchu na polskich drogach zachować szczególną ostrożność i zdjąć nogę z gazu. Piesi natomiast powinni pamiętać o odblaskach.

Porządku i bezpieczeństwa w ramach akcji „Znicz” pilnują funkcjonariusze policji w całym kraju – informuje komisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komedy Głównej Policji.

– Około 5 tys. policjantów ruchu drogowego będzie działać w tych dniach na polskich drogach, tak żeby wszyscy mogli szczęśliwie dojechać do celu – mówi kom. Robert Opas.

Policjanci zwracają uwagę na prędkość, stan techniczny pojazdów, a także zachowanie kierowców. Wzmożone są kontrole trzeźwości. Nie ma żadnej taryfy ulgowej – przestrzega minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk.

– Nie będzie żadnego pobłażania dla osób, które kierują pojazdami pod wpływem alkoholu czy po spożyciu alkoholu. Jesteśmy pod tym względem bezwzględni. Wydaliśmy wojnę pijanym kierowcom. Nie tolerujemy i nie będziemy tolerowali zabójców na polskich drogach – oświadczył minister Andrzej Adamczyk.

Zgodnie z oczekiwaniami największe problemy z płynnością ruchu wystąpiły w okolicach cmentarzy. Dlatego wiele miast decydowało się na uruchomienie dodatkowych linii komunikacji miejskiej. Tak jest w stolicy Dolnego Śląska – mówi Krzysztof Balawejder, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego we Wrocławiu.

– Uruchomiliśmy 8 dodatkowych linii tramwajowych, 7 dodatkowych linii autobusowych, a także wszystkie nasze siły i środki związane z nadzorem i ruchem także zostały dedykowane „na miasto” – poinformował Krzysztof Balawejder.

Wszyscy piesi, którzy poruszają się po zmroku, szczególnie teraz powinni zadbać o odblaski. Policyjna akcja „Znicz” potrwa do wtorku, jednak po jej zakończeniu nie powinniśmy zapominać o dobrych nawykach na drodze.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl