Premier i minister rodziny spotkali się z organizacjami zrzeszającymi osoby niepełnosprawne

Przedstawiciele rządu spotkali się dziś z organizacjami zrzeszającymi osoby niepełnosprawne. Debacie w Centrum Partnerstwa Społecznego Dialog towarzyszyło hasło: „Wsparcie osób niepełnosprawnych i opiekunów, dokonania i plany”.

Premier Mateusz Morawiecki wskazywał podczas spotkania, że rząd Zjednoczonej Prawicy od pierwszych dni prowadzi politykę solidarnościową, starając się pomagać najbardziej potrzebującym, w tym także osobom z niepełnosprawnościami.

Przypomniał, że rząd przeznaczył w budżecie o 25 proc. więcej na wsparcie, dodatki rehabilitacyjne, czy ulgi.

– Jesteśmy – jeszcze raz podkreślę – na początku drogi. Mam nadzieję, że drogi, która będzie stale poprawiać los osób z różnymi niepełnosprawnościami. To jest zobowiązanie naszego rządu – rządu prawa i sprawiedliwości. (…) Udowadniamy to dzień po dniu, że jesteśmy rządem wiarygodnym. Powiedzieliśmy, że będzie wyprawka „Dobry start” (…) – jest „Dobry start”. Powiedzieliśmy: „500 plus” – zrealizowaliśmy. Powiedzieliśmy „obniżony wiek emerytalny” – zrealizowaliśmy. Nasi oponenci polityczni wątpili w to – mówił Mateusz Morawiecki.

Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska podkreśliła, że należy jasno określić, jakie zadania będą finansowane z funduszu solidarnościowego. Zostanie on uruchomiony od 1 stycznia 2020 roku, jednak już w przyszłym roku zaczną napływać środki z Funduszu Pracy.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl