PAP/Wojciech Olkuśnik

Szef rządu do działaczy „Solidarności” Walczącej: To dzięki Wam droga wolności uległa przyspieszeniu i niepodległość mogła zostać odzyskana

To dzięki Wam droga wolności uległa przyspieszeniu i niepodległość mogła zostać odzyskana – mówił dziś, zwracając się do działaczy „Solidarności” Walczącej, premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu wziął udział w otwarciu wystawy stałej Muzeum Solidarności Walczącej.

– Droga do wolności jest utkana z nici wielu tysięcy, dziesiątek tysięcy polskich bohaterów, polskich działaczy, działaczy powojennej opozycji i „Solidarności”, i tych czasów pomiędzy. Każda z tych nici charakteryzuje się jedną zasadniczą kwestią, przesłanką. Za każdą z tych nici, z których utkana jest polska wolność, dzisiejsza wolność, jest życiorys, jakiś wybór, wybór konkretnego człowieka – powiedział Mateusz Morawiecki, premier RP.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl