fot. pixabay.com

Limit wiernych w kościołach zostanie zmniejszony

Podjęliśmy decyzję, żeby w kościołach od przyszłego tygodnia było więcej wiernych; chcemy, żeby mogła być wypełniona połowa miejsc; szczegóły w czwartek przedstawi minister zdrowia – powiedział we wtorek w Turku (woj. wielkopolskie) premier Mateusz Morawiecki.

Premier był pytany na konferencji prasowej, jaka będzie reakcja na list przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski ks. abpa Stanisława Gądeckiego, który zaapelował o zmniejszenie obostrzeń w kościołach. Ks. abp Gądecki zauważył, że „w kontekście istotnego zmniejszania obostrzeń sanitarnych w większości obszarów życia społecznego, limit wiernych w kościołach utrzymywany jest z czasu, gdy dzienna liczba zachorowań w Polsce oscylowała wokół 30 tys.”.

Mateusz Morawiecki powiedział, że przedstawiciele rządu są w kontakcie z Episkopatem i prowadzone są rozmowy.

„W wyniku tych dyskusji z ostatnich kilku dni podjęliśmy rzeczywiście decyzję, żeby – podobnie jak to jest w innych miejscach – te święte dla Polaków miejsca, jakim są kościoły także mogły być nawiedzane w większych grupach osób. Dlatego ta decyzja, która będzie obowiązywała od najbliższego tygodnia dotyczy właśnie również kościołów” – zaznaczył premier.

Jak dodał, szczegóły w czwartek przedstawi minister zdrowia Adam Niedzielski.

„Mogę dzisiaj powiedzieć, że chcemy rzeczywiście doprowadzić do tego, żeby połowa miejsc w kościołach, tak jak to było rok temu, mogła być wypełniana” – oświadczył szef rządu.

W kościołach i miejscach kultu wciąż obowiązuje limit 1 osoba na 15 m kw.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl