PAP/Andrzej Grygiel

Premier M. Morawiecki: W bardzo krótkim czasie spodziewam się zakończenia prac programowych

W bardzo krótkim czasie spodziewam się zakończenia prac programowych; przedstawiona na konwencji PiS wizja będzie przekształcona w konkretny program działania na kolejne lata dla Polski – powiedział w niedzielę premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu był pytany w TVP Info, kiedy poznamy wyborczy program PiS.

Premier mówił, że „burza mózgów”, która odbyła się na weekendowej konwencji PiS i Zjednoczonej Prawicy, była kolejnym etapem opracowywania programu wyborczego.

„W oparciu o te dyskusje i o te, które się toczyły w różnych podgrupach w ostatnich kilku miesiącach, będziemy teraz finalizować prace programowe już w tym najbliższym tygodniu. W zależności od tego, jaki konsensus wypracujemy w ramach kierownictwa Komitetu Politycznego, czy innych ciał statutowych, to spodziewam się w bardzo krótkim czasie zakończenia prac programowych” – poinformował Mateusz Morawiecki.

Jak dodał, przedstawiona na konwencji wizja będzie przekształcona w konkretny program działania na kolejne lata dla Polski.

Konwencja PiS i Zjednoczonej Prawicy „Myśląc: Polska” trwała od piątku do niedzieli, a jej efektem – jak zapowiadali politycy PiS – miało być przygotowanie założeń programowych przed wyborami parlamentarnymi. W trakcie konwencji odbyło się kilkanaście sesji plenarnych z udziałem szefów poszczególnych resortów oraz kilkadziesiąt paneli eksperckich.

PAP/RIRM

drukuj