[RELACJA] Dobiegła końca XXI Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja do Doylestown

Rodzina Radia Maryja ze Stanów Zjednoczonych oraz Kanady po raz dwudziesty pierwszy pielgrzymowała do Amerykańskiej Częstochowy w Doylestown w Pensylwanii. Hasłem tegorocznego spotkania były słowa: „Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi. Tej Ziemi!”. Wydarzenie transmitowały TV Trwam i Radio Maryja.

Polonijną pielgrzymkę Radia Maryja rozpoczął koncert zespołu rodzinnego „Polskie Nadzieje” z Windsor w Kanadzie.

Po koncercie odbyło się spotkanie z ojcem Piotrem Dettlaffem CSsR posługującym w Radiu Maryja oraz ojcem Jackiem Cydzikiem CSsR, który jest odpowiedzialny za Rodzinę Radia Maryja w Kanadzie.

Wierni wysłuchali również słowa, które – poprzez łącze telefoniczne – skierował do nich Dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk CSsR [więcej]. Dyrektor toruńskiej rozgłośni zaapelował do pielgrzymów oraz do wszystkich, którzy śledzą relację poprzez telewizję i radio, aby podejmowali się dzieła ewangelizacji.

– Widzimy, co idzie na świat. W tej chwili ta ideologia, bezbożna, mało – ta ideologia przeciwko Panu Bogu. Ten marksizm, który ma inne oblicze. On idzie bardzo mocno, również w Ameryce, również w Kanadzie. To idzie często w takich bardzo aksamitnych opakowaniach, ale przemienia mentalność, przemienia umysły, przemienia serce człowieka. Przemienia tak, że człowiek odchodzi od Boga – nawet nie wie kiedy. Widzimy ten kryzys, który jest w świecie i on dotyka ludzi wierzących także – akcentował o Tadeusz Rydzyk CSsR.

Głównym punktem pielgrzymki była Msza św., której przewodniczył ks. bp Andrzej Wypych, biskup pomocniczy Archidiecezji Chicago.

Na wstępie Eucharystii słowo do zgromadzonych w Amerykańskiej Częstochowie skierował o. Tadeusz Lizińczyk OSPPE, prowincjał Amerykańskiej Prowincji Zakonu Ojców Paulinów.

– Radujemy się tu, że możemy spotykać się tu, w domu Matki, w roku szczególnym, w roku przygotowania do koronacji Jej cudownego wizerunku, która to uroczystość odbędzie się 25 sierpnia tego roku. Chcemy przygotować się do tego wydarzenia poprzez okazywanie jej czci, szacunku i miłości. Chcemy więc dziś, jako wspólnota Radia Maryja, TV Trwam ukazać swoją miłość Maryi poprzez tę obecność na tej Eucharystii, na tej pielgrzymce. Chcemy również korzystać z tych dóbr duchowych, które Kościół nam daje – mówił o. Tadeusz Lizińczyk OSPPE.    

W homilii ks. bp Andrzej Wypych zaznaczył, że „Musimy często stawać pod krzyżem, aby uświadomić sobie, że Maryja jest najpierw dla nas Matką nade wszystko, a dopiero potem królową” [więcej].

– Musimy często stawać pod krzyżem, aby uświadomić sobie, że Maryja jest najpierw dla nas Matką nade wszystko, a dopiero potem królową. To właśnie pod krzyżem zostaliśmy jej dziećmi. Ta świadomość, że Maryja jest naszą Matką, jest miliony cenniejsza od świadomości, że Maryja jest naszą królową. Słowo „Matka” stało się synonimem troski, gdyż są rzeczywistości, które nigdy się nie zmieniają. Taką rzeczywistością jest słowo „Matka”. Przyjmując pod krzyżem testament Bożej miłości wzięła nasza Matka za swoje dzieci wszystkich ludzi, którzy przez śmierć Chrystusa narodzili się do życia wiecznego – akcentował ksiądz biskup.

List do uczestników XXI Polonijnej Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja do Amerykańskiej Częstochowy wystosował prezydent RP Andrzej Duda [zobacz]

– Serdecznie dziękuję wszystkim inicjatorom Pielgrzymki, a zwłaszcza Radiu Maryja, za wspaniały wkład w integrowanie polskiej wspólnoty. Cieszę się, że dzięki transmisji radiowej i za pośrednictwem Telewizji Trwam może w tym pięknym wydarzeniu uczestniczyć jakże wielu Rodaków, będących teraz w swoich rodzinnych domach w USA, w Kanadzie, w Polsce i w innych krajach. Wszyscy czujemy, jak mocne i trwałe są więzi chrześcijańskiego ducha i patriotyzmu, które nas łączą, nawet ponad granicami państw – napisał w liście prezydent Andrzej Duda.

Transmisję XXI Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja do Doylestown przeprowadziły TV Trwam i Radio Maryja.


RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl