fot. flickr.com

[TYLKO U NAS] O. dr Tadeusz Rydzyk CSsR: Trzeba zrobić wszystko, aby zachęcić Polaków do słuchania Radia Maryja i oglądania Telewizji Trwam

Trzeba zrobić wszystko, żeby Polacy dowiedzieli się o Radiu Maryja. Aby zachęcić ich do słuchania naszej rozgłośni i oglądania Telewizji Trwam, bo to są media ewangelizacyjne mówił do uczestników XXI Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja do Amerykańskiej Częstochowy w Doylestown założyciel Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Tegorocznej XXI Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja do Amerykańskiej Częstochowy w Doylestown przyświecają słowa św. Jana Pawła II „Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi. Tej Ziemi!”. Jak zaznaczył o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, takie spotkania to doskonała okazja do tego, aby się wspólnie ewangelizować.

Widzimy, co idzie na świat. Ta bezbożna ideologia przeciwko Panu Bogu. Ten marksizm, który ma inne oblicze. On idzie bardzo mocno, również w Ameryce. To idzie często w takich aksamitnych opakowaniach, ale przemienia mentalność i umysły ludzkie, serce człowieka. Wtedy człowiek odchodzi od Boga, nawet nie wie kiedy. To chrześcijaństwo jest wówczas nijakie. Widzimy ten kryzys, który jest w świecie i on dotyka ludzi wierzących: Kościół, nasze rodziny. Dlatego tak ważne jest nasze zaangażowanie w ewangelizacje – zwrócił uwagę duchowny.

Jak podkreślił założyciel Radia Maryja, dzięki takiej postawie kiedyś nam – chrześcijanom – Chrystus to wynagrodzi. Wychowywać dzieci, młodzież, ale też innych pozyskiwać – dodał.

Robić wszystko, żeby Polacy dowiedzieli się o Radiu Maryja. Aby zachęcić ich do słuchania naszej rozgłośni i oglądania Telewizji Trwam, bo to są media ewangelizacyjne. To jest właśnie ważne, jak pozyskać tych ludzi. Nie zniechęcić się hejtem, który jest. Nie przypuszczałem nawet, myśląc o Radiu Maryja, że tak będzie. Proszę zauważyć, że kiedy Radio Maryja jeszcze nie zaczęło nadawania w Toruniu, myśleli, że padniemy na samym początku, że to nie wyjdzie – mówił o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Jeszcze nie udało się nadawać, a już pisali przeciwko nam w gazetach. Kłamstwa pisali, aby odebrać dobre imię, żeby ludzi zniechęcić. To cały czas się dzieję. To się tylko poszerzyło. To poszło w Internet, nawet w sztuki teatralne przeciwko Radiu Maryja. Tak, żeby ludzie nie słuchali naszej rozgłośni, nie oglądali Telewizji Trwam. Boją się tego medium. […] Niech Polacy się jednoczą w prawdzie i miłości. Do Pana Boga, ojczyzny, człowieka. To jest bardzo dobra metoda ewangelizacyjna – zaznaczył Dyrektor Radia Maryja.

RIRM

drukuj