[TYLKO U NAS] J. M. Jackowski o atakach PO na o. Tadeusza Rydzyka CSsR: Dobrze będzie, jeżeli prokuratura przyjrzy się tej sprawie  

Wiemy, kto jest twórcą tych paszkwili, tej ohydnej kampanii nienawiści w stosunku do Ojca Dyrektora. Materiały zostały złożone do prokuratury i na pewno prokuratura rozważy, czy nie doszło do naruszenia prawa – powiedział w sobotnim programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam senator PiS Jan Maria Jackowski.

Polityk nawiązał do kampanii billboardowej autorstwa Platformy Obywatelskiej, która miała uderzyć w Dyrektora Radia Maryja o. Tadeusza Rydzyka CSsR, ale również w ministrów rządu PiS, których zaatakowano za otrzymanie nagród i premii za wykonywaną pracę.

Praktyka nagradzania czołowych przedstawicieli Sejmu i rządu nie jest niczym nowym, ponieważ miała miejsce również za rządów Platformy Obywatelskiej – przypomniał Jan Maria Jackowski.

– Pamiętamy nagrody dla prezydium Sejmu z czasów, gdy marszałkiem Sejmu była pani Ewa Kopacz. Wtedy zarzekała, że te pieniądze przeznaczy na cele społeczne, ale jakoś już później bliższych szczegółów na ten temat nie znamy. (…) Są to znaczące kwoty. W tej chwili robienie tej atmosfery, która była robiona w ostatnich dniach, szczególnie robienie tych billboradów, pokazało absolutnie hipokryzję posłów PO – ocenił.

Decyzja o zwrocie premii wypłaconych ministrom obecnego rządu jest „adekwatna do sytuacji” – podkreślił senator PiS.

– Decyzja komitetu politycznego Prawa i Sprawiedliwości – która zapadła jednogłośnie – jest adekwatna do sytuacji. Z bieżącego punktu widzenia postawiła Platformę w tej chwili w bardzo trudnej sytuacji. Zobaczymy, co dalej państwo z PO będą w tej sprawie robić – powiedział gość „Polskiego punktu widzenia”.

Polityk odniósł się również do ataku na o. Tadeusza Rydzyka CSsR, któremu PO zarzuciło rzekome wzięcie 94 mln zł dotacji od obecnego rządu. To wyjątkowo perfidny atak, ponieważ np. w przypadku środków na geotermię toruńską decyzję o ich przyznaniu fundacji Lux Veritatis podjął sąd, a nie politycy PiS – zwrócił uwagę Jan Maria Jackowski.

– Te środki, jak wiadomo, zasądził sąd. Z tych tzw. fake newsów zliczono i wymyślono tę kwotę, która – po pierwsze – jest fikcyjna, a po drugie to nie jest kwota, którą o. Tadeusz Rydzyk otrzymał. Wiemy doskonale, że sprawa fundacji i środków na geotermię polegała dokładnie na tym, że to Platforma zabrała środki, które zostały przyznane na projekt, który absolutnie był jak najbardziej projektem prospołecznym, ekologicznym, nowoczesnym. PO w ramach zemsty politycznej te środki zabrała. Następnie niezawisły sąd przyznał te środki, uznając rację fundacji w tym zakresie – zaznaczył.

Atak wymierzony w Dyrektora Radia Maryja jest próbą zdeprecjonowania dzieł, które powstały z inicjatywy o. Tadeusza Rydzyka – wskazał senator PiS.

– To się wpisuje w to, o czym mówił o. Tadeusz, że przestrzegał go swego czasu jeden ksiądz z zachodniej Europy, że będą go próbowali w ten sposób przedstawiać i w ten sposób, przez właśnie taki poziom linczu medialnego, ma to deprecjonować całe dzieło, uderzać w dzieła ewangelizacyjne, które zostały stworzone przez o. Tadeusza Rydzyka i osoby z nim współpracujące – tłumaczył gość „Polskiego punktu widzenia”.

RIRM

drukuj