PiS podsumowuje rządy PO-PSL

Prawo i Sprawiedliwość podsumowuje rządy swoich poprzedników. Wcześniej Sejm zgodził się na uzupełnienie porządku obrad o punkt dot. przedstawienia przez rząd audytu z ośmiu lat rządów PO-PSL. „Za” głosowało 244 posłów, a „przeciw” 188. Od głosu wstrzymały się trzy osoby.

Klub Nowoczesnej wnioskował o przerwę, w celu zapoznania się posłów z przygotowanym przez rząd dokumentem. Poseł Platformy Obywatelskiej Stefan Niesiołowski domagał się przeniesienia tego punktu na kolejne posiedzenie Sejmu planowane na przyszły tydzień.

Poseł Maciej Małecki z PiS zwrócił uwagę, że koalicja PO-PSL przedstawiła już raport państwa. W jego ocenie, tym raportem była debata budżetowa.

– Przez pół nocy informowaliście nas i domagaliście się pieniędzy na to. Dowiedzieliśmy się od państwa, że w Polsce są zawalające się wiadukty, nieprzejezdne drogi, wioski odcięte od świata, bez elektryczności, bez dostępu do wody. Przez kilka godzin było kilkaset wniosków z waszej strony, bardzo wyczerpująco uzasadnionych. Uzasadnialiście każdy skrawek Polski. Jak bardzo potrzebujecie pieniędzy na inwestycje w tych miejscach – mówił polityk.

Wnioski zostały odrzucone w głosowaniu. PO jeszcze przed rozpoczęciem obrad zorganizowała krótki briefing. Była premier Ewa Kopacz powiedziała, że  w całym wachlarzu zarzutów, które padną na sali sejmowej, PiS nie zarzuci PO sponsorowania o. Tadeusza Rydzyka CSsR, wycinania drzew w Puszczy Białowieskiej czy wyprowadzania koni ze stadniny w Janowie Podlaskim. Według niej najlepszym audytem dla ostatnich ośmiu lat rządów PO–PSL jest przede wszystkim wzrost gospodarczy, malejące bezrobocie i wyższe ratingi.

RIRM

drukuj