fot. PAP/Artur Reszko

Politycy PiS ruszyli w Polskę, by promować Polski Ład

Politycy Prawa i Sprawiedliwości ruszyli w Polskę, by promować zaprezentowane w ubiegłą sobotę założenia Polskiego Ładu. W czwartek byli m.in. na Podlasiu.

Polski Ład to przygotowany przez PiS nowy społeczno-gospodarczy program na okres po pandemii. Jego celem jest kompleksowe podejście do wizji rozwoju Polski. Część zadań będzie realizowana już w najbliższych miesiącach, co przełoży się na konkretne projekty ustaw.

– Do nich należeć będą m.in. projekty zmian ustawowych, które zmniejszą obciążenia podatkowe Polaków, pozwolą na to, aby więcej zarabiali, aby ich poziom życia mógł się polepszyć – przekonywał wiceminister edukacji i nauki, Dariusz Piontkowski.

Tego impulsu potrzebuje też województwo podlaskie.

– Na środki czekają samorządy w całym kraju, szczególnie samorządy w naszym województwie – powiedział senator Marek Komorowski z PiS.

Celem Polskiego Ładu, według zapowiedzi rządu, jest między innymi budowa silnej klasy średniej.

– Mieszkańcy województwa podlaskiego mogą spodziewać się wielkich korzyści płynących z Polskiego Ładu. Według naszych obliczeń zdecydowana większość mieszkańców naszego regionu zyska na Polskim Ładzie. Większość osób zatrudnionych na umowę o pracę może spodziewać się podwyżek – mamy tu na myśli naszych kochanych seniorów, a także osoby zarabiające minimalną pensję – wskazał minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Adam Andruszkiewicz.

Program ma także pomóc młodym ludziom, młodym rodzinom w zakupie mieszkań.

– Symbolem jest zupełnie wyjątkowy program dotyczący możliwości zakupu mieszkań, o którym najwięcej się mówi, gdy mowa o tym, że będzie można uzyskać wsparcie do 100 tysięcy złotych na wkład własny. Nie chodzi o gotówkę do ręki, ale gwarancje bankowe, które sprawią, że nie trzeba będzie (…) długo oszczędzać na wkład własny do mieszkania – oświadczył wojewoda podlaski, Tomasz Madras.

Oferta mieszkaniowa, jaką przygotował obóz rządzący, ma też zawierać ułatwienia administracyjne w budowie domów do 70 metrów kwadratowych. Na największe wsparcie i dopłaty do kredytów będą mogły liczyć rodziny wielodzietne.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl