fot. pixabay.com

Hongkong/ Media: szczepienie będzie obowiązkowe dla załóg linii Cathay Pacific

Hongkońskie linie lotnicze Cathay Pacific zasugerowały, że szczepienie przeciw COVID-19 będzie wkrótce wymagane od wszystkich członków załóg – podała stacja RTHK. Według cytowanego przez nią eksperta presja na szczepienia w tej branży jest światowym trendem.

Tymczasem zatrudniający 5 tys. osób Hotel Peninsula w Hongkongu oferuje premie, by zachęcić personel do szczepień. Każdy pracownik, który zaszczepi się przeciw Covid-19 do sierpnia, otrzyma 2 tys. dolarów hongkońskich (953 zł) i dwa dni płatnego urlopu – ogłosił rzecznik hotelu.

Linie Cathay Pacific zasugerowały w okólniku rozesłanym do pracowników, że osoby niezaszczepione nie będą wkrótce mogły pracować na pokładach samolotów. W odpowiedzi na pytania mediów firma wyraziła nadzieję, że władze zaostrzą reguły w tym zakresie.

Cathay nie przekazał, kiedy zamierza wprowadzić obowiązek szczepień dla załóg, ale oświadczył, że „szybko zbliża się do tego punktu decyzyjnego”. Dotychczas zaszczepiło się ok. 80 proc. pracujących w tych liniach pilotów, ale niecała połowa innych członków załóg.

Wykładowca z wydziału logistyki na hongkońskiej politechnice Achim Czerny ocenił, że trend szczepień w sektorze lotniczym występuje na całym świecie. Choć przyjmowanie zastrzyków jest dobrowolne, członkowie załóg znajdą się pod presją, by się szczepić i utrzymać stanowiska – dodał.

„Oczywiście wszystkie linie lotnicze chcą, by ich załogi były zaszczepione, ponieważ pandemia bardzo mocno wpływa na sektor lotniczy. Wszystkie ograniczenia podróży i wymogi kwarantanny sprawiają, że działalność linii jest bardzo trudna” – powiedział Czerny.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl