fot. PAP/Jacek Turczyk

Ostatni dzień wizyty prezydenta w Kanadzie

Prezydent Andrzej Duda zakończy dziś oficjalną wizytę w Kanadzie. W ostatnim dniu czterodniowej podróży prezydent RP spotka się z gubernatorem generalnym Kanady Davidem Lloydem Johnstonem i jego małżonką.

Wczoraj prezydent Andrzej Duda rozmawiał z premierem Kanady Justinem Trudeau. Jednym z tematów był szczyt NATO w Warszawie.

Kanada potwierdza konieczność wzmocnienia wschodniej flanki.

– Pokój i bezpieczny rozwój wolnego świata wymagają adekwatnej odpowiedzi na politykę, która nie liczy się porozumieniami międzynarodowymi; politykę, która cynicznie wykorzystuje każdy przejaw słabości. Właśnie dlatego tak istotne jest wzmocnienie realnej obecności Sojuszu Północnoatlantyckiego na wschodniej jego flance, czyli w Europie środkowo-wschodniej. Chcemy, aby decyzje podjęte podczas szczytu NATO w Warszawie, na który osobiście zaprosiłem dziś pana premiera Justina Trudeau, przyspieszyły ten proces – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Prezydent Andrzej Duda przed szczytem NATO spotyka się z członkami Sojuszu w celu poparcia koncepcji wzmocnienia wschodniej flanki Paktu Północnoatlantyckiego.

Przed budynkiem kanadyjskiego parlamentu, w którym spotkali się prezydent Andrzej Duda i premier Kanady Justin Trudeau, odbyły się dwie manifestacje: grupy wyrażającej poparcie dla polskiego prezydenta i rządu oraz manifestacja tzw. KOD-u.

RIRM

drukuj