fot. PAP/Piotr Nowak

Prezydent A. Duda: Zawsze będę zmierzał w kierunku obniżania podatków

Zawsze będę zmierzał w kierunku obniżania podatków – zadeklarował w środę podczas sesji AMA serwisu Wykop.pl ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda. Zaznaczył, że nie jest zwolennikiem rozwiązań rewolucyjnych, tylko ewolucyjnych.

Prezydent Andrzej Duda pytany, czy podpisałby ustawę o podatku dla osób bezdzietnych, tzw. bykowego oświadczył, że nie; zastrzegł jednak, że jest zwolennikiem wspierania rodzin wychowujących dzieci.

„Podnoszenie podatków to nie jest lubiany przeze mnie kierunek. Zawsze będę zmierzał w kierunku obniżania podatków. Nie jestem zwolennikiem rozwiązań rewolucyjnych, tylko ewolucyjnych” – odpowiedział Andrzej Duda.

Pytany zaś o kwotę wolną od podatku podkreślił, że została ona podwyższona dla najmniej zarabiających – najpierw do 6 tys. zł, potem do 8 tys. zł.

„Faktem jest, że kwota wolna od podatku została podniesiona wyłącznie dla najmniej zarabiających, ale jest to działanie zgodne z treścią wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego kwoty wolnej” – napisał prezydent Andrzej Duda.

„Zwracam też uwagę, że obniżenie podatku z 18 do 17 proc. i podwyższenie kosztów uzyskania przychodów są w istocie po prostu obniżeniem podatków” – dodał.

„Obniżyliśmy też podatek dla najmniejszych firm (CIT) – najpierw do 15, a potem do 9 proc. Wprowadziliśmy PIT-0 dla młodych do 26-ego roku życia (możliwe, że kilku Wykopowiczów się załapało). Ostatnio obniżamy VAT na wiele artykułów poprzez wprowadzenie nowej matrycy VAT” – napisał prezydent. Jak ocenił, „w porównaniu z poprzednikami to prawdziwa rewolucja”.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl