fot. PAP

Częstochowa: SP startuje z list PiS

Solidarna Polska do Rady Miasta Częstochowy i Rady Powiatów okręgu Częstochowskiego startuje z list Prawa i Sprawiedliwości. Dziś wypracowano porozumienie w tej sprawie.

– Pięć osób będzie miało prawo do startowania do Rady Miasta Częstochowy z list PiS-u. Dzisiaj w Częstochowie odbyła się konferencja prasowa. Prawo i Sprawiedliwość oraz Solidarna Polską będą popierały wspólnego kandydata na prezydenta Częstochowy. Również kandydaci do Rady Miasta będą mieli obowiązek i prawo popierania wspólnego kandydata na prezydenta Częstochowy – pana Artura Warzochę, obecnego radnego sejmiku, osobę o niebywałych kompetencjach – powiedziała Beata Kempa, wiceprezes Solidarnej Polski.

Na bazie porozumienia liderów partii prawicowych: Jarosława Kaczyńskiego, Zbigniewa Ziobry a także Jarosława Gowina powstały zaczątki porozumienia do samorządu, a w szczególności do miasta Częstochowy.

Przypomnijmy, że Zbigniew Ziobro w maju br. na antenie naszej rozgłośni powiedział o propozycji zbudowania jednej listy Solidarnej Polski i PiS-u w wyborach do Parlamentu RP.

 

RIRM

drukuj