[TYLKO U NAS] Ks. bp A. Wypych: Matka Boża jest wzorem modlącego się Kościoła

Świadomość, że Maryja jest naszą Matką, jest miliony cenniejsza od świadomości, że jest naszą Królową. […] Ona jest wzorem modlącego się Kościoła, znakiem pociechy i niezawodnej nadziei mówił podczas XXI Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja w Doylestown ks. bp Andrzej Wypych, biskup pomocniczy w archidiecezji Chicago.

Tegorocznej XXI Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja do Amerykańskiej Częstochowy w Doylestown przyświecało hasło „Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi. Tej Ziemi!”. Jednym z punktów wydarzenia była Msza św., w trakcie której homilię wygłosił ks. bp Andrzej Wypych.

Nasza obecność w tym miejscu, w obecności Matki Bożej, pod krzyż Jezusa Chrystusa w mistyczny sposób, a więc przez wiarę, wgłębiamy się w istotę tego zdarzenia z Golgoty. Musimy często stawać pod krzyżem, aby uświadomić sobie, że Maryja jest dla nas najpierw Matką ponad wszystko, a dopiero potem Królową. To właśnie pod krzyżem zostaliśmy jej dziećmi. Świadomość, że Maryja jest naszą Matką, jest miliony cenniejsza od świadomości, że jest naszą Królową – zaznaczył ks. bp Andrzej Wypych.

Biskup pomocniczy Archidiecezji Chicago podkreślił, że słowo „Matka” stało się synonimem troski, gdyż są rzeczywistości, które się nigdy nie zmieniają.

Przyjmując pod krzyżem testament Bożej miłości, wzięła nas nasza Matka za swoje dzieci wszystkich ludzi, którzy przez śmierć Chrystusa narodzili się do życia wiecznego. Matka Boża jest wzorem modlącego się Kościoła. Otacza macierzyńską miłością Kościół pielgrzymujący, wspiera go w dążeniu do wiecznej Ojczyzny, aż nadejdzie pełny dzień blasku i chwały. Jest znakiem pociechy i niezawodnej nadziei. Wyprasza łaskę swoim dzieciom, jest dla nich wzorem świętości. Broni ich w niebezpieczeństwach, udziela pociechy – podkreślił ks. bp Andrzej Wypych.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl