PAP/Krystian Maj/KPRM

Premier RP w Borodziance: Polska będzie hubem gospodarczym dla niepodległej Ukrainy

Premier Mateusz Morawiecki powiedział w Borodziance, że Polska będzie hubem gospodarczym dla niepodległej Ukrainy. Szef polskiego rządu uczestniczył w otwarciu tymczasowego miasteczka kontenerowego. Na środę zaplanowano również międzyrządowe konsultacje.

Polska chce pomóc Ukrainie m.in. w eksporcie zboża. Na ziarno czekają chociażby kraje Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu – w tych regionach może pojawić się problem głodu. W tym kontekście premier Mateusz Morawiecki powiedział, że w przygotowaniu jest kilka umów, które pomogą Ukrainie, jednocześnie dając impuls gospodarczy Polsce.

Prezes Rady Ministrów przypomniał, że ten temat pojawił się także na ostatnim szczycie Rady Europejskiej.

– Polska została poproszona o takie wsparcie. Powiedziałem, jakie są nasze warunki. Z tego tytułu otrzymujemy środki finansowe z Unii Europejskiej, żeby zwiększyć przepustowość i poprawić infrastrukturę, która umożliwi wywóz towarów z Ukrainy. Polska będzie hubem gospodarczym dla niepodległej Ukrainy. Już dziś będziemy starali się pomagać – oświadczył premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu mówił też o polsko-ukraińskiej współpracy resortów obrony, spraw wewnętrznych czy infrastruktury.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl