fot. twitter.com/PremierRP | Krystian Maj/KPRM

Premier ogłosił kolejne decyzje dotyczące obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa

Premier ogłosił kolejne decyzje dotyczące obostrzeń. Chcemy wypłaszczać krzywą przyrostu zakażeń – powiedział Mateusz Morawiecki po spotkaniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Restrykcje to m.in. limit 3 osób przy jednej kasie, a przed sklepem będzie obowiązek nakładania rękawiczek. W weekendy zostaną zamknięte markety budowlane, otwarte pozostaną placówki spożywcze i apteki.

Nieczynne będą też wypożyczalnie rowerów miejskich. Musi być zachowany dystans społeczny na ulicach – pojawią się ograniczenia w dostępie do parków i miejsc rekreacji.

Aby chronić seniorów, sklepy spożywcze, drogerie i apteki w godz. od 10.00-12.00 będą dostępne wyłącznie dla osób powyżej 65. roku życia – oświadczył premier.

Mateusz Morawiecki poinformował też o rozszerzeniu formuły kwarantanny.

– Wiemy od Głównego Inspektora Sanitarnego, że z całą pewnością dzisiaj wewnątrzdomowa kwarantanna jest jednym z rozsadników poziomej transmisji choroby. W związku z tym od dzisiaj osoby, które zostaną poddane kwarantannie – codziennie wjeżdżają do naszego kraju osoby z zewnątrz, zza granicy i wśród tych osób często pojawia się koronawirus – taka osoba będzie poddana całkowitej izolacji na dwa tygodnie, również izolacji od swojej rodziny, od swoich bliskich, albo jeżeli zostanie podany przez nią adres w kraju w Polsce, to wszyscy domownicy muszą być poddani również kwarantannie co najmniej dwutygodniowej. Jest to rozszerzona formuła kwarantanny – wyjaśnił premier Mateusz Morawiecki.

Obostrzenia objęły również miejsca pracy. Premier ogłosił, że należy organizować pracę tak, aby zachować półtora metra dystansu i obowiązkowo wyposażyć pracowników w środki do dezynfekcji.

W Polsce potwierdzono dotąd 2132 przypadki zakażenia koronawirusem. 31 osób chorych zmarło.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl