PiS odpowiada na zarzuty Gabinetu Cieni PO

Prawo i Sprawiedliwość odpowiada na zarzuty Gabinetu Cieni Platformy Obywatelskiej dotyczące działań Ministerstwa Zdrowia. Wczoraj to gremium w Sopocie podsumowało rok resortu pod rządami ministra Konstantego Radziwiłła. Na konferencji prasowej były szef resortu z PO Bartosz Arłukowicz zaapelował do premier Beaty Szydło i Ministerstwa Zdrowia o wycofanie projektu tworzenia sieci szpitali.

To trudne, ale potrzebne zmiany, gdy rządziła Platforma Obywatelska unikała rozwiązania problemu wskazał poseł PiS-u Tomasz Latos. Wiceszef sejmowej Komisji Zdrowia dodał, że projekt pomoże zapanować nad chaosem w tym obszarze służby zdrowia.

Jeżeli mamy zapanować nad chaosem, który jest w organizacji ochrony zdrowia, bo chodzi tutaj nie tylko o istniejące szpitale, ale również o ewentualne przyszłe, albo o rozbudowę istniejących szpitali, to taką sieć musimy stworzyć. To właśnie dzięki takiej sieci będzie można zapanować nad nimi i powiedzieć, że w danym powiecie nie rozbudowujemy szpitala albo go rozbudowujemy albo w ramach tego, co mamy, tej bazy łóżkowej, powinno dojść do przeprofilowania, bo są potrzebne inne łóżka, np. łózka geriatryczne. Mądrze przeprowadzony projekt sieci szpitali jest potrzebny, chociaż będzie to projekt bardzo trudny – powiedział Tomasz Latos.

Zdaniem polityków Platformy, jego realizacja stwarza zagrożenie dla istnienia ok. 160 szpitali w całym kraju.

Polityk Prawa i Sprawiedliwości uspokaja i wskazuje, że są to ruchy, które mają pomóc uporządkować sytuację, by dostosować ją do potrzeb pacjentów w danym regionie.

RIRM

drukuj