Spotkanie prezydentów Polski i Niemiec

Prezydenci Polski i Niemiec złożą dziś wizytę w Kwaterze Głównej Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego w Szczecinie. W planach wizyty jest m.in. rozmowa z żołnierzami.

Wielonarodowy Korpus Północno-Wschodni to międzynarodowy związek taktyczny NATO, który składa się z formacji stacjonujących w Danii, Niemczech oraz w Polsce. Główny Korpus znajduje się w Szczecinie. Jego celem jest przede wszystkim szybkie i skuteczne reagowanie, gotowość do działania ma zająć jedynie 48 godzin, a pełną gotowość zaplanowano na przyszły rok.

W jego skład wchodzi 25 państw, w tym Stany Zjednoczone, a co ciekawe, także Finlandia i Szwecja, które nie są członkami NATO. W Kwaterze Głównej w Szczecinie gościć będą dziś, Andrzej Duda i Joachim Gauck. Prezydenci Polski i Niemiec wezmą udział w prezentacji poświęconej korpusowi, zwiedzą stanowiska dowodzenia, a na koniec zaplanowano wspólną konferencję prasową.


TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl