Fot. PAP

Tusk nie weźmie udziału w debacie PiS

Premier Donald Tusk nie weźmie udziału w debacie na temat zdrowia, którą organizuje PiS. W spotkaniu ma uczestniczyć minister zdrowia Bartosz Arłukowicz wraz z ekspertami PO. Poinformowała o tym rzecznik rządu Małgorzata Kidawa-Błońska.

Prezes PiS-u Jarosław Kaczyński zaprosił na debatę premiera Donalda Tuska z zespołem jego ekspertów.

To, że premier nie skorzystał z zaproszenia świadczy o tym, że boi się dyskusji na temat, który jest jedynym z fundamentalnych, bo dotyczy warunków i jakości życia w Polsce – stwierdził poseł Mariusz Błaszczak, przewodniczący KP PiS.

– Nie ulega wątpliwości, że służba zdrowia pod rządami koalicji PO-PSL przeżywa kryzys. Zamieniono służbę zdrowia w spółkę zdrowia. Szpitale, ośrodki mają przynosić zysk, a nie leczyć ludzi. PiS przedstawia alternatywne sposoby funkcjonowania służby zdrowia. Jesteśmy za tym, żeby zlikwidować NFZ, żeby finansować opiekę zdrowotną z budżetu państwa. Chcemy tę propozycję złożyć, ale jak widać ze strony rządowej jest ucieczka. Mimo tego, że premier Tusk – jak słyszymy – nie przyjdzie to eksperci PiS przedstawią nasz punkt widzenia – powiedział poseł Mariusz Błaszczak.

Organizowana przez PiS w Światowy Dzień Zdrowia debata odbędzie się w sali Senatu.

RIRM

drukuj