S. Kaleta: PiS zdecydował się wystawić osoby, które gwarantują realizację postulatów P. Jakiego

PiS zdecydował się wystawić na listy do Rady Warszawy osoby, które gwarantują realizację postulatów kandydata na prezydenta stolicy Patryka Jakiego – powiedział PAP Sebastian Kaleta, wiceszef komisji weryfikacyjnej i lider listy PiS do Rady Warszawy na Pradze Południe.

Według informacji PAP ze źródeł zbliżonych do kierownictwa partii, PiS zarejestrowało listy we wszystkich okręgach w środę. Wśród kandydatów do Rady Warszawy znaleźli się bliscy współpracownicy kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryka Jakiego.

„Jedynką” PiS-u w okręgu nr 2 (Praga Południe, Rembertów) jest wiceszef komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Sebastian Kaleta, z kolei rzecznik sztabu Jakiego – Jacek Ozdoba jest liderem listy w okręgu nr 6 (Białołęka, Praga Północ). Trzecie miejsce w okręgu 7. Wawer, Targówek, Wesoła otrzymał b. rzecznik komisji weryfikacyjnej, a obecnie szef sztabu kandydata Zjednoczonej Prawicy Oliwer Kubicki.

PAP zapytał Kaletę, czy taka reprezentacja osób blisko związanych z Jakim ma być dla niego wsparciem w przyszłej Radzie Warszawy.

„Warszawskie struktury Prawa i Sprawiedliwości, obóz Zjednoczonej Prawicy, zdecydował się wystawić takie listy, które gwarantują realizację postulatów kandydata na prezydenta, czyli walkę o uczciwą i ambitną Warszawę. Cieszę się, że mogę do tej drużyny dołączyć” – zapewnił.

„Warszawa potrzebuje zmiany, Warszawa potrzebuje więcej transparentności, potrzebuje uczciwego zarządzania, a przede wszystkim ambitnych planów. Zarówno Patryk Jaki, jak i nasza drużyna, która kandyduje do Rady Miasta, jest w stanie to Warszawie zagwarantować” – mówił Sebastian Kaleta.

Jak dodał, „jednym z powodów, dla których zdecydował się kandydować w tych wyborach jest to, jak zachowali się radni Platformy Obywatelskiej w stosunku do reprywatyzacji”.

„Wszyscy mówimy Hanna Gronkiewicz-Waltz, urzędnicy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Zapominamy o tym, że wszystkie decyzje Hanny Gronkiewicz-Waltz i jej urzędników zapadały za cichym przyzwoleniem radnych, a wręcz czasami – jak w przypadku gimnazjum przy Twardej czy boiska przy Foksal 7/9 – zapadały za wprost wyrażoną zgodą radnych Platformy Obywatelskiej. To radni PO byli przez wiele lat informowani o patologiach reprywatyzacji, nie robili z tym nic” – podkreślił Sebastian Kaleta.

„(Działaczka lokatorska) Jolanta Brzeska upominała się na sesjach Rady Miasta o lokatorów, nikt z radnych PO nie chciał ich wysłuchać. Dlatego też postanowiłem startować w wyborach, by po pierwsze – pokazać jak radni PO nie dbali o Warszawę, a dzięki pracy w komisji weryfikacyjnej, pokazać jak należy dbać o warszawiaków i jak należy dbać o uczciwą i ambitną Warszawę” – mówił PAP Sebastian Kaleta.

Z rozporządzenia premiera Mateusza Morawieckiego opublikowanego w Dzienniku Ustaw w połowie sierpnia wynika, że pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się 21 października. Druga tura wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów, prezydentów miast – 4 listopada. Głosowanie w wyborach odbędzie się w godzinach 7.00-21.00.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl