fot. pixabay.com

M. Dworczyk: Każdego dnia przybywa ok. 200 tys. zgłoszeń na szczepienia przeciwko COVID-19

Niespełna 50 proc. spośród wszystkich dorosłych w Polsce już zaszczepiło się bądź zarejestrowało na szczepienie. Każdego dnia przybywa ok. 200 tys. zgłoszeń – poinformował Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

W Polsce do tej pory wykonano ponad 17 mln szczepień. 5 mln osób jest w pełni zaszczepionych. Minister Michał Dworczyk podał dokładne liczby, ile osób już zaszczepiło się bądź zarejestrowało na szczepienie.

– Jest to ok. 15 mln 200 tys. osób, czyli ok. 48 proc. osób uprawnionych do szczepienia. Codziennie przybywa ok. 200 tys. osób., które rejestrują się na kolejne szczepienia – poinformował szef KPRM na antenie Polskiego Radia.

Oddzielną statystykę rząd prowadzi dla osób dorosłych i dla nastolatków. W przypadku osób, które ukończyły 16 lat, ale nie są pełnoletnie, popularność szczepień jest na poziomie 15 proc. Europejska Agencja Leków na razie nie pozwoliła na szczepienia osób od 12. do 15. roku życia. Jeśli tak się stanie, to rząd bierze pod uwagę możliwość szczepień w szkołach.

– Rozważamy również takie możliwości, ale najpierw zaczekajmy na zarejestrowanie szczepionek dla tego przedziału wiekowego – oznajmił Michał Dworczyk.

Szczepienia są najbardziej popularne wśród najstarszych osób. Wśród osób powyżej 70. roku życia na szczepienie zarejestrowało się 75 proc. W przypadku osób w wieku 60-69 lat wskaźnik spada do 60 proc. Jeśli chodzi o 50-latków, to jest to 50 proc. Dynamika zapisów jest mniejsza wśród 20- i 30-latków.

TV Trwam News

drukuj