Minister zdrowia i marszałek Senatu zachęcają do szczepień

Minister zdrowia Łukasz Szumowski i marszałek Senatu Stanisław Karczewski zachęcają do szczepienia się. Politycy zaszczepili się dziś przeciwko grypie. 

Szef resortu zdrowia podkreślił, że szczepienie przeciw grypie ratuje życie. Zwrócił uwagę, że w ubiegłym roku wirus zabił dzieci w Polsce i USA.

Marszałek wyższej izby zapewnił, że sczepienia są bezpieczne. Stanisław Karczewski odniósł się w ten sposób do ruchów antyszczepionkowych.

– Rozwijający się ruch antyszczepionkowy mówi o nieprawdziwych sytuacjach. W ubiegłym roku zaszczepiłem się z ministrem Radziwiłłem, dziś z ministrem Szumowskim. Zachęcamy wszystkich do szczepień. Są bezpieczne, ratują w wielu sytuacjach. Szczepienia wyeliminowały wiele groźnych chorób. Nie możemy dopuścić do tego, żeby te choroby wróciły do Polski. Szczepienia są potrzebne, bezpieczne, ratują życie i zdrowie – podkreślił marszałek Senatu.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski był pytany na konferencji prasowej o dostępność szczepionek przeciwko grypie. Jak powiedział, na bieżąco są one dostarczane do aptek. Szef resortu wraził nadzieję, że nigdzie ich nie zabraknie.

RIRM

drukuj