fot. twitter.com/NFOSiGW

Ponad 17 tys. wniosków w ramach programu „Moja Woda”

Ponad 17 tys. wniosków na kwotę ponad 80 mln złotych wpłynęło do Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach tegorocznego programu „Moja Woda”.

Program „Moja Woda” to inicjatywa mająca na celu łagodzenie skutków suszy w Polsce i ograniczenie zagrożeń powodziowych poprzez budowę przydomowych instalacji zatrzymujących deszczówkę.

– Retencjonowanie wody – program, który został uruchomiony przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska wspólnie z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ubiegłym roku – odnosi bardzo dobre rezultaty i jest niezwykle potrzebny – mówił Ireneusz Zyska, wiceminister klimatu i środowiska.

W marcu ruszyła druga edycja programu. Do tej pory wnioski do Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej złożyło ponad 17 tys. beneficjentów na łączną kwotę ponad 80 mln złotych.

– W tym roku budżet wynosi 100 mln złotych – wskazał Ireneusz Zyska.

Wnioski można składać do 10 czerwca drogą elektroniczną lub do 12 lipca korespondencyjną.

– Uzyskanie dofinansowania maksymalnie do 5 tys. złotych, przy czym nie więcej niż 80 proc. kosztów realizacji projektu. Minimalny koszt zgłoszonej inwestycji to 2 tys. złotych – wyjaśnił wiceminister klimatu i środowiska.

Ireneusz Zyska podkreślił, że jeśli budżet programu zostanie wyczerpany wcześniej, to wnioski, które wpłyną, uzyskają dofinansowanie w kolejnym roku po uruchomieniu następnej edycji. Rządowy program „Moja Woda” jest przewidziany na lata 2020-2024.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl