fot. pixabay.com

Min. A. Moskwa: Rusza nowa odsłona programu „Moja Woda”

Rusza nowa odsłona programu „Moja Woda”. Poinformowała o tym minister klimatu i środowiska, Anna Moskwa. Tym razem wsparcie na gromadzenie deszczówki może wynieść maksymalnie 6 tys. złotych.

Podstawowym założeniem programu jest zatrzymanie jak najwięcej wody opadowej do ponownego użycia w przydomowym ogródku. Wsparcie cieszy się dużym zainteresowaniem. Stumilionowe budżety w dwóch poprzednich edycjach programu wyczerpały się maksymalnie w dwa miesiące. Warto się więc spieszyć – zauważyła minister Anna Moskwa.

https://twitter.com/MKiS_GOV_PL/status/1686999209122164736

Szefowa resortu klimatu i środowiska przekazała, że nabór w trzeciej edycji programu rozpoczyna się w czwartek i potrwa do wyczerpania budżetu, który wynosi ponad 130 mln złotych. Beneficjenci, a wśród nich właściciele domów, będą mogli otrzymać dotację do 6 tys. złotych, ale nie więcej niż 80 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji.

Dofinansowywane będą zakup, dostawa, montaż, budowa, rozbudowa i uruchomienie instalacji m.in. do zbierania wód opadowych lub roztopowych z dachów, chodników, podjazdów. Wsparcie może dotyczyć też instalacji do magazynowania wód opadowych w zbiornikach. Ważne, by inwestycje zostały zakończone nie później niż 30 czerwca 2024 roku.

Wniosek wraz z dokumentami potwierdzającymi wydatek oraz wykonanie instalacji należy złożyć do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Do tej pory z dwóch edycji programu skorzystało ponad 43 tys. beneficjentów, a wartość podpisanych umów wyniosła ponad 200 mln złotych. Nieruchomości, do których udzielono już wsparcia, zostały wyłączone z nowej edycji programu „Moja Woda”.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl