fot. https://twitter.com/MKiS_GOV_PL

Min. A. Moskwa: Ogłaszamy kolejny program „Ciepłe mieszkanie”

Ogłaszamy kolejny program „Ciepłe Mieszkanie”, na który przeznaczamy 1,75 mld zł – wskazała dziś w Radomiu minister klimatu i środowiska, Anna Moskwa. Podkreśliła, że to kolejne działania na rzecz czystego powietrza.

Jak stwierdziła minister klimatu i środowiska, Anna Moskwa, podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Radomiu, jakość powietrza w Polsce poprawia się.

„W 2022 roku, w porównaniu do roku 2021 roku, jakość powietrza wzrosła. Jednocześnie mamy perfekcyjną jakość pomiarów powietrza, co zostało potwierdzone przez Komisję Europejską” – zauważyła Anna Mokwa.

Jednocześnie ogłosiła kolejny program „Ciepłe Mieszkanie” z budżetem 1,75 mld złotych. Jak dodała, to kolejne działania na rzecz czystego powietrza w Polsce.

Program „Ciepłe Mieszkanie” skierowany jest do mieszkańców zabudowy wielorodzinnej. Mogą oni wymienić m.in. przestarzałe, wysokoemisyjne, a tym samym nieekologiczne piece na kotły gazowe, kotły na pellet drzewny o podwyższonym standardzie, ogrzewanie elektryczne, pompy ciepła. Z pieniędzy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej można też lokal podłączyć do efektywnego zbiorczego źródła ciepła w budynku czy do sieci ciepłowniczej. Dofinansowywana jest również wymiana okien i drzwi, a także modernizacja instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl